Autorka se zase jednou omlouvá
  za nehoráznou nečinnost blogu
  a bude se jí snažit doopravdy v nejbližších dnech
  až týdnech napravit.
   Autorka také zděluje světu, že krom toho,
  že musí řešit momentální situaci v rodině, si právě plní své sny a proto zanedbává nejen blog
  ale i jiné společenské aktivity a to jí upřímně mrzí. 

Gryf

19. ledna 2008 v 14:20 |  Gryfové
Gryfové:: Gryf(Griff ),,Gryffin

Z pohledu mytologie, byly tyto okřídlení tvorové s hlavou dravce a tělem šelmy inteligentní, hrdí a moudří tvorové.
Tyto bytosti se v mnohém podobají drakům. Svou velikostí, létáním, ztrážením pokladů, ovšem věčšinou nebyli gryfové tak obávani a nenáviděny jako draky. V každém náboženstí představoval gryf něco jiného. V Řecku byli Gryfové ztělesněním ostražité síly a odvahy. Gryf byl rovněž ztělesněním bohyně pomsty Nemesis. Křesťanství jej vystihuje jako vzkříšení, v Egyptě symbolizoval od symbolu vítězství až po symbol msty. Stejně tak jej ale mnozí považují za znamení ďábla, či satana. V legendách byl tento tvor symbolem arogantní pýchy.
Jejich pravlastí je Indie, kde hlídali obrovské zlaté poklady. Svá hnízda si gryfové staví vysoko v horách a prí sou taky ze zlata. Jsou to skvělí letci a dle pověsti umí mluvit. Živí se dravě, milují syrové maso, i když nepohrdnou i nějakou tou zeleninou a zbožňují jablka.
Mláďata gryfů se líhnou z vajec a již od narození se umí o sebe postarat. Létat začínají velmi brzi, v mnoha případech od 4 týdnů. Časem začínají objevovat nové věci a zdokonalují svůj let. Jestliže máte velice silný vztah mezi gryfí matkou, je možné, že vám ona sama daruje jedno z její vajec. V takovém případě raději neprotestujte. Byla by to pro ní urážka a taky byste nemuseli vyváznout živí... Udělejte jí tedy laskavost a to vejce si seberte. Bude to pro ní čest, a stejně, svět potřebuje i gryfí jezdce... x) Předem se ale ujistěte, jestli se o mládě dokážete postarat a jaký bude asi druh. Existuje totiž spousta druhů gryfů. Stejně, jako vznikli i temní elfové, vznikli i temní gryfové, dále sou to nebeští gryfové a někde v ázii prí existoval i vodní gryf, který na svém těle měl čarovný prach, který dokázal vyléčit každou bytost a každé zraněním. Jinde měl gryf tak 1,5 metru.
Nakonec je to poslední druh gryfa, tradiční GRYF. Nemá nějaké speciální jméno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama