Autorka se zase jednou omlouvá
  za nehoráznou nečinnost blogu
  a bude se jí snažit doopravdy v nejbližších dnech
  až týdnech napravit.
   Autorka také zděluje světu, že krom toho,
  že musí řešit momentální situaci v rodině, si právě plní své sny a proto zanedbává nejen blog
  ale i jiné společenské aktivity a to jí upřímně mrzí. 

Carrie

1. února 2008 v 16:34 | Shadík :P |  Literatura
No tohle je snad nejlepší román od Stephena Kinga, mistra horroru. Je to příběh Carrietty Whiteové. Její matka je náboženskou fanatičkou a otece neznala, nýbrž zemřel krátce po její narozením.
Hlavní hrdinka románu, Carrie, je neatraktivní dívka, pronásledována spolužáky. Neočekavaně však v sobě odhaluje paranormální schopnosti- telekinezi.

Později zjišťuje, že tuhle schopnost jako malá hodně využívala, i když si na to nepamatuje. Její matka považuje obyčejné ženský vlastnosti za boží trest- menstruaci, rost prs a taky pupínky na tváři. Prohlašuje Carrie za dceru ďábla, kvůli čemu dívka trpí a je z ní pořád samotářka.
Carrie je ve škole nejvíc šikanováná namyšlenou a bohatou spolužačkou Chris/Christine/ Hargensenové, ale i ostatními dívkami. Snad nejvěčší lítost k ní cítí Sue Snellová, která nakonec svého přítele požádá, aby s n šle na matuřitní večírek. Všechno se ale zvrtne, když se stanou párem večírku a spolešně vystoupí na pódium, kde je už očekává Chris a vyleje na oba prasečí krev./Pomsta za to, že nemohla na večírek/
Ponížená a naštvaná Carrie běží ven, jedinou myšlienkou uzavře všechny východy a, sotva si uvědomující důsledky, spouští vodu z hasících zařízení na stropě. Voda ve spojení s elektrinou spůsobuje požár. Carrie sleduje, jak elektrický proud zabíjí její spolužáky a touha ničit v ní roste. Prochází se městem, cestou k domovu, a ničí vše, co jí přijde pod ruku. Po chvíli už hoří celé centrum města a škola vybouchne.
Margaret čeká svou dceru s nabrouseným nožem s cílem zabít jí. Carrie v sebaobrane postupně Margaretino srdce nechá zpomalovat a nakonec celkem zastavit. Potom, smrtělně zraněná, no naživu se jde pomstít Chris a její příteli. Oboch zabíjí a s Margaretiným nožem v ruce čaká na smrt. Carrietina telekineze má zvláštní vedlejší účinek; každý v městě ví, že požář spůsobila ona. I když o ní nikdo neslyšel, některé osoby zachytávají Carrieny myšlenky.
Sue Snellová najde její myšlenkovou stopu a najde umírající Carrie. Před její smrtí jí dovolí vstoupit do její myšlenek a přesvědčit, že jí nikdy nechtěla ublížit. Následně na to Carrietta Whiteová umírá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama