Autorka se zase jednou omlouvá
  za nehoráznou nečinnost blogu
  a bude se jí snažit doopravdy v nejbližších dnech
  až týdnech napravit.
   Autorka také zděluje světu, že krom toho,
  že musí řešit momentální situaci v rodině, si právě plní své sny a proto zanedbává nejen blog
  ale i jiné společenské aktivity a to jí upřímně mrzí. 

Listopad 2008

Alucard- gallery 1

30. listopadu 2008 v 19:13 | Shadya |  Hellsing- Obrázky
Není těch obrázků moc... jen tak narychlo xD

Je peklo exotermické nebo endotermické?

29. listopadu 2008 v 21:29 | Shadya |  Zajímavé

(Toto je údajně skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.)

Bonusová otázka zněla: "Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické (absorbuje teplo)"

Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu.

Jeden student ale napsal toto: Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše, která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě. Většina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla. Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více, než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:
1) Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.
2) Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a tlak budou klesat, až peklo zmrzne.
Která z možností je správná? Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili "Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela: "Ach můj Bože".

Diplom od Pal

29. listopadu 2008 v 18:42 | Shadya |  Cenky,diplomy for Me
Jéé děkuju, ten obrázek je úžasný ;)


Řetězák

26. listopadu 2008 v 19:49 | Shadya |  Sth...(something)
Jako bych se vracela do minulosti, kdy sem řetězáky dělala po tuctech xD
Ani nevím kde sem na něj narazila, nejspíš na blogu LeHIKy
Tam teď totiž otravuju svou přítomností, i když bez komentářů, ja se nezměním X_x

1. Jaká je tvá nej anime postavička ?? To je jasný, ne? Alucard z Hellsingu xD(A taky Schro xD), Ryuzaki z Death note(ale pouze jako detektiva xD), Yuuki z VK a jěště někdo, ale nevzpomenu si xD
2. Vážně ale co garfield a hello kitty ?? Garfield a Hello kitty sou anime? Ale pro Fieldíka sem, takového tlustého kocourka bych taky chtěla
3. Chtěla bys být anime postavičkou ?? No jasně xD Ale asi by mě vyškrtli ze scénáře, protože bych každému "sála krev"..... ale teď to myslím vážně!! *evil laught*
4. Máš ráda lasagne ?? Měla sem je, myslím jen jednou... a byli to "vegetariánske lasagne", tedy, bylo tam málo masa a moc mi to nechutnalo :/ Oh... no ale kámoška to jednou měla ve škole a dala mi kousek a docela to ušlo...
5.Máš něco se snoopym, garfield a hello kitty? Určitě ne, tedy... pokud to nemusí být věc, tak s Garfieldem mám chuť do jídla xDDD
6.Byla jsi včera v kině ? ne, tam sem tedy pořádně dlouho nebyla. A to plánuju jít na Madagaskar hodně dlouho
7.5 blogů kteří si to maj udělat : Udělejte si to kdo chce a bude tak hodný *psí očička*

Historie Skateboardingu

26. listopadu 2008 v 0:00 | Shadya |  Skateboard

Historie Skateboardingu

(Aneb jak a čím to všechno začalo?)

1950

První skate vznikají v 50. letech. Tehdejší Sidewalk Surfers (doslova "chodníkoví surfaři") připevňují na desky vyřezané do tvaru surfového prkna podvozky z kolečkových bruslí a vzniká tak náčiní, které sice funguje na naprosto stejných principech jako současný skateboard, avšak s velmi omezenými možnostmi. Materiály, ze kterých se vyrábějí kolečka, nejsou téměř vůbec přilnavé, carving (obloučky) a jízda z kopce jsou jediné, co se na sidewalk surfech dá provozovat. Přesto sidewalk surfing prožívá boom a počátkem 60. let přichází na scénu první sériově vyrobené skateboardy (roku 1963 se vyrábí až 10 000 ks za den). Novinkou se stává kick tail (zadní část desky přesahuje zadní podvozek-truck), což umožňuje ostřejší obraty. Pořádají se závody ve slalomu, jezdci (většinou jezdí bosí ) na skate aplikují surfové triky jako chůze po desce, spinner a hang ten. Při skateboardingu se často využívají banky (betonové šikminy), které vytvářejí jakousi "betonovou vlnu". V roce 1965 je boom u konce, zájem o skateboarding totálně opadá a jako sport upadá v zapomnění. Firmy přecházejí na výnosnější výrobky a ve skateboardingu pokračuje jen pár nadšenců opět na home-made deskách.

1970

V roce 1972 se objevuje naprosto revoluční vynález - polyuretanová kolečka (firma Cadillac Wheels), která jsou rychlá, přilnavá a absolutně mění tvář skateboardingu. Zájem o skateboarding se opět zvyšuje. Zatímco se většina skaterů věnuje slalomu a stylové trikové jízdě (freestyle), v části Los Angeles zvané Dogtown se objevuje parta mladých agresivních surferů, říkající si Z-Boys, kteří nedají moc na nažehlenou surfovou image a věnují se hlavně agresivnímu downhillu a slalomu a svou betonovou vlnu trénují ve vypuštěných zahradních bazénech. Jména jako Tony Alva, Jay Adams, Stacy Peralta, Nathan Pratt, Bob Biniak nebo Jim Muir, která platila svého času za outsidery, se stávají hvězdami.

Základními skateboardovými disciplínami se stávají freestyle, slalom, downhill, skok vysoký a daleký. Skateboardy jsou vybaveny širokými koly o velikosti kolem 60mm a o tvrdosti mezi 70-80A. Trucky se nezměnily dodnes, jen byly o dost užší (v té době zastávala přední pozici ve výrobě firma Tracker). Co se týče desky, většina tehdejších firem (G&S, BAHNE, Alva Skate aj.) vyráběla desky dlouhé do 30 palců (cca 75 cm) a široké kolem 7 palců (cca 18cm). Měly kicktail, který byl navíc zvednutý směrem nahoru, a griptape (protiskluzovou fólii) V podstatě už měly docela moderní parametry a jezdily se na nich všechny disciplíny. Už tehdy si skateři uvědomovali, že delší desky jsou ve vysokých rychlostech stabilnější, pro downhill se staly oblíbené longboardy firmy SIMS.

1980

V průběhu vývoje skateboarding prochází mnoha krizemi, ale nadále se vyvíjí tvar desky - objevuje se concave (příčné prohnutí), roste šířka desky - vznikají nové a nové triky, tím pádem i nové disciplíny roku 1982 U-rampa, 1984 streetstyle, 1988-minirampa = zaniká skok do výšky i dálky, slalom a ačkoliv se závody v downhillu stále vypisují, i ten nakonec ustupuje divácky zábavnějším disciplínám (ač byl v 70. letech downhill královskou disciplínou na všech závodech).

2000

V současné době je downhill, jakožto "základní stavební kámen" skateboardingu, paradoxně postaven úplně mimo současný skateboardový svět. Soutěže se vypisují stále, ale downhill skateboarding dnes spadá pod IGSA (International Gravity Sports Association-založena 1996) a našel tak novou rodinu mezi ostatními "sjezdovými sporty" street luge, classic luge (buttboard), gravity bike a downhill inline.


Souhvězdí pegase

24. listopadu 2008 v 15:52 | Shadya |  Pegasové
PEGAS - Souhvězdí

Pegas je souhvězdí na severní obloze. Je jedno z 88 nových souhvězdí.
Převažná část z něho tvoří velký vůz. Sousední souhvězdí sou: Andromeda, Lacerta(Ještěrka), Cygnus(labuť), Pisces(ryby), Aquarius(vodnář), Delfín, Koníček a Lištička.


Pegas

23. listopadu 2008 v 19:33 | Shadya |  Pegasové
Pegas... Pegasus, Pegasos, Paegas...

Pegas je mystické zvíře, objevující se hlavně v mytologii, ale taky ve fantazii.
Pégasos je v řecké mytologii okřídlený kůň, kterého můžeme najít především v příbězích. Vyprávění se ale liší... Někde píšou, že je synem boha Poseidona a Medúsy, jinde vyletěl z hlavy Gorgony, a taky se prí zrodil v mystickém jezírku(Pégé- pramen). Prý dokázal létat jako vítr, běžet rychleji jako kůň, a žil ve vysokých horách poblíž jezírek.
Pegas pomohl Bellerofontovi v boji s Amazonkama ale především s Chimérou. Dle jednoho mýtického příběhu byl Pegas proměněn v souhvězdí. V umění bývá zobrazován jako symbol volnosti a básnikovy fantazie.
Fantazie si ale tuhle bytost o dost přikrášlila. Začala jej představovat jako pána oblohy a mraků a později se objěvili taky různé druhy pegasů. Hlavním představitelem je třeba takový Černý pegas, který je často pleten s testrálem.Sem zpátky :)

22. listopadu 2008 v 16:09 | Shadya
Ano, ano... konečně sem zpět, co? I když pořád nemám moc času, alespoň už tady můžu být legálně :D:D Jak tak koukám, umřelo mi bílé vajíčko, a EMERGENCY mi nejde :/
Ještě dám vědět, že sem pořádný marod, teploty nad 38°C, bolest hlavy, no prosím, zachraňte mě někdo ;) Dokonce i já bývám nemocná :D
Jdu se pustit do layoutů, a zítra snad přidám ty avatary, které plánuju už docela dlouhou dobu.

Pozastavení

19. listopadu 2008 v 19:34 | Shadya
Čtete dobře... :/ Nikdy sem nechtěla blog pozastavit, ale teď vůbec nestíhám a jěště k tomu mám zákaz :/ Ach jo... takže pozastavení, možná i na pár týdnů... Taky se omlouvám všem SB i neSB, za poslední týden sem tady byla asi tak 16 minut :D
Loučí se...(na naurčitou dobu) Shady

Změna

17. listopadu 2008 v 17:17 | Shadya |  Sth...(something)
Změny, změny, změny. Doufám, že ste si je všimli, tedy, na mém blogu. Myslím, že je to lepší, nemusíte hledat rubriky až někdy v ***, tedy dolů, ale je je lépe vidět.
Nahoru je info o mě, pak následnují vajíčka a dráčatka z DragCave, které když vyrostou se posunou dolů ke kamarádům a hned následuje menu.
Jinak taková otázka... protože mě už víc jak rok a půl drží chození do skejtparků(konktrétně hlavně na bruslích), myslím, že bych něco mohla dát i na blog. Jenom nevím, zda-li by se to ujalo. Tak díky za radu(y), jdu se pustit do layoutování, našla sem úžasný podzimní obrázek. Snad si ho někdo taky vypujčí...

Forbidden love

15. listopadu 2008 v 21:26 | Shadya |  Graphic
Mno nějak se mi to sem nechtělo včera dát ;)
Už sem ho dala i na s-layouts, teď ho můžete vidět vy, kteří ste ještě neměli to štěstí ;)

Tak a šup na Náhled ať vidím váš názor ;)


Ikonky a Weby

15. listopadu 2008 v 16:20 | Shadya |  Ikonky a weby
Ikonky a webyDiplomy a diplomy

15. listopadu 2008 v 16:01 | Shadya |  Cenky,diplomy for Me
Mám hodně diplomů, a určitě sem na některé zapoměla, tak se omlouvám :D


Máme vajíčko :D

12. listopadu 2008 v 20:46 | Shadya |  Sth...(something)
Hahaáááá, zkřížila sem dva draky, konkrétně Yoischi a Ageshia :D a je tady vajíčko... i když jen jedno, sem na sebe hrdá :D
Jinak už sem konečně po dlouhé době otevřela photoshop... a mám hotové photo, které přidám, no, to jěště nevím :D:D


Adopt one today! + Adopt one today!

Adopt one today!

Co vás v nejbližší době na mém blogu čeká

10. listopadu 2008 v 20:10 | Shadya |  Sth...(something)
Shady má spoustu písemek a ještě k tomu zaracha a nemůže jít na kolotoče!!! Ano, tady v BA sou úžasný kolotoče a já na ně nemůžu... i když... je spůsob jak se tam dostat :D:D
V nejbližší době chystám doplnit rubriku FANTASY a VAMPIRE KNIGHT a plánuju sem dát nějaký to foto... Samozřejmě, to nejlepší který vyfotím. xD Né že se mě pak leknete :D
Dnes sem měla den, na který nikdo asi nezapomene, tedy hlavně já né. Takové "citáty" můžu říct jen já. xD V škole se mi podařilo rozbít umyvadlo :D Ale i taky bylo prasknutý, takže sem z toho "vyvázla jen se škrábnutím". Ještě nevím, jak z toho máma vyvázne finančně :D:D
Ach jo, tak já se jdu učit francoužštinu X_x takže... vidíme/no vidět se asi nebudeme/ se zítra.

A teď ukázka mích "citátů" nebo spíš... překlepů:

"Tatočím s tou zalicou!" (Zatočím tou palicou)
" Vonku krší?" (Vonku prší)
"Vnútorné húnstrojenstvo" (Vnútorné ústrojenstvo)
"Parežák" (Pažerák)
"Nestrkaj si to tam!!" (Myšleno na fixu.. no domyslete si :D)

10.11 22:50- DragCave mě jednou zabije... pořád samí samičky!!!

Junior's game

8. listopadu 2008 v 22:15 | Shadya |  Sth...(something)
Tak já to už zvládla... Na tyhle hry sem narazila už dávno, ale teď vám dávám odkazy

Musíte umít Juniora... Jestli nevíte jak dál, klikněte na ? a zobrazí se vám hint-nápověda

Tenhle rok nám Junior zlobil a tak se nedostal k Santovi. Dejte mu jeho dárek!

Junior se rozhodl rybařit... Pomozte mu!


Zajímavosti z DragCave

8. listopadu 2008 v 21:59 | Shadya |  Sth...(something)
Určitě vás zajímá, jak asi vznikne ten hezký černý drak... který je.. no celý černý...

Třeba takovýhle
A další verze
Zjistila sem, že věčšina vzniká křížením černých draků s bílíma!!! Ale není to pravidlo... Vím jen, že máma musí být černá dračice a otec- třeba ten bílí drak...
Takže Pal, dej se do toho a skus to, ty těch draků máš hodně :D :D
A jak lovit vajíčka? Musíte bý opravdu rychlí, já tam poslední dobou ani nečtu, co tam je a jen klikám... Vždy předsi můžete dát dráčka abandoned. Skuste na ně víc-krát klinout, já takhle ulovila tu mou chimérku.
Jak získat jiné druhy vzácných draků?
Vždy kolem celé hodiny nám začínájí vybíhat vajíčka... Taky ale nezapomeňte na ty abandoned... nedávno tam byl zlatý, papíroví i a vejce s tečkami.
Určitě ty milý lidé začnou křížit i ty upíří draky... V co tedy doufám, takže... já jdu lovit :D:D

Hellsing lay- zda-li to tak můžu nazvat :/

7. listopadu 2008 v 21:53 | Shadya |  Graphic

Upřímě... je to pátý pokus o Hellsing lay, a stejně bych ho hodila někam, nebo bych se k němu ani nepřiznávala.... Nesedí mi to moc s menu, rubriky sou HODNĚ pod menu, ale s tím už asi nic nenadělám.... Plánuju chibi hellsing lay, tak doufám, že ten to alespoň zachrání....
No Girly,... nebo Jackie, snad se ti líbit bude, i když nejspíš asi ne... Nevím.. červená a černá mi moc nejdou...
Nejlepší na layoutu je... předsi Schro, a jeho free kitten-s :D:D


CHLOE AND ZOEY

7. listopadu 2008 v 20:55 | Shadya |  Sth...(something)
Krásná dračice, že? Někdo je dal na dragon-emergenci a pak abandoned a ona tam doteď byla.. a já že proč tak rychle vyrostla... I když sem si jí adoptovala už s křídlama a jasným pohlavím(samce se nechtěla). Se těším až budu dělat vajíčka... no to znělo divně, já je dělat nebudu.. :D:D Ale.. rozumíte, ne?
Tak tady naše lady přichází:::


Chloe and Zoey

RE: K layoutům.... můj pátý pokus o hellsing lay se moc nevydařil, ale snad se ti bude líbit Girly... když né, plánuju Chibi hellsing lay, který zatím vypadá slibně
Pro Triany, tvůj mám taky rozdělán a sem na něj zatím pyšná. Pondělí, Úterý, Středa mě čekaj písemky, na každej den 5, ale jen co je zvládnu, se i do toho tvého pustím ;)